top of page
  • Yazarın fotoğrafıFelix Steinberg

Abu Dabi'deki karantina Almanya'dan gelen yolcular için iptal edilecek

Güncelleme tarihi: 13 Haz 2021


Abu Dhabi bei Nacht
Abu Dabi'deki karantina Almanya'dan gelen yolcular için iptal edilecek.

Birçok ülke için, ülkeyi tatil amacıyla ziyaret eden turistler için hâlâ karantina zorunludur.


Bunun oteldeki tatili nasıl etkilediği henüz kesin olarak belli kaynaklardan tanımlanmamıştır. Ancak otellerde Covid 19 için belirli önlemler olduğu doğrulandı. Abu Dabi'deki karantina Almanya'dan gelen yolcular için iptal edilecek - Almanya'dan gelen gezginler için, Yeşil Listedeki her turist için Emirates'e girerken artık karantina zorunluluğu yoktur. Ancak, giriş öncesi ve sonrası bir PCR testinden geçmemiz gereken soru tanımlanmıştır.


Zorunluluk kalır, seyahatinizden sonraki 96 saat içinde negatif bir PCR testi yapılmalıdır. Abu Dabi'ye girdikten sonra başka bir testlerden gireceğinizden emin olun. Bu test, havalimanına varışta herkes için yapılır. Beş günden fazla kalırsanız, 6. ve 12. günde başka bir PCR testi gerekli olacaktır. Kişi başı yaklaşık 15 Euro'ya mal olan bu testlerin turistlerin kendileri tarafından ödenmesi zorunludur. Birçok otel testi otellerde de sunar.


Ancak normal testlerden biraz daha pahalı olabilir. Gerçekleştirilen tüm testler "Al Hosn" uygulamasına kaydedilmeli ve yüklenmelidir, uygulamayı cep telefonunuza indirdiğinizden emin olun. Çocuklarla seyahat ederken, test 12 yaşa kadar gerekli değildir ve testten muaftır. Yapmış olduğunuz test pozitif çıkarsa, kendinizi hemen bir odada izole etmeli ve doktorunuzun önerdiği ilaçları almalısınız. Başkalarıyla temas etmemeye dikkat edin. Yemeğinizi odanıza getirin ve iyi beslendiğinizden emin olun.


Yüksek hastane masraflarından kaçınmak için seyahatinizden önce iyi bir uluslararası sağlık sigortası yaptırmanız tercih edilir. Bu pandemi den bu yana, birçok sigorta şirketi ilgili paragrafı eklemiş ve sizi yurt dışında bir doktora gitmekten korumaktadır. Her sigorta sağlayıcısından herhangi bir sapma durumunda, kendinize iyi bilgi verin ve küçük yazılara dikkat edin. Daha fazla soru için yetkili makama danışın. Tourwix ayrıca size ihtiyati tedbirleri söyleyecek ve sorunsuz bir tatil ve havaalanı transferi için size tüm ipuçlarını verecektir.


Tourwix transferi Covid önlemlerine uygun olarak gerçekleştirilecektir. Her turist transferinden sonra tüm arabalar dezenfektan ile temizlenir ve bir sonraki misafir için hazırlanır. Tourwix ekibi her zaman maske takar ve hijyene önem verir. Ayrıca havalimanlarında hijyene dikkat edin ve 1,5 metreye kadar mesafeyi koruyun. Maskeler belirli zamanlarda değiştirilmeli ve eller düzenli olarak yıkanmalıdır. Otele vardığınızda, enfeksiyon riskini önlemek için bagajınızı temizlemeniz tavsiye edilir.


Hiçbir şey imkansız değildir, duygularınıza güvenin ve tatilinizi mümkün olduğunca en iyi şekilde geçirin. Bu zor zamanlarda Abu Dabi'de iyi bir konaklama ve iyi uçuşlar dileriz.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page