top of page
 • Yazarın fotoğrafıJahangir Gadimov

Antalya Havalimanı Konyaaltı Nasıl Gidilir?

Güncelleme tarihi: 9 Oca 2022Antalya Konyaaltı Sahili
Antalya Havalimanı Konyaaltı Transfer Tourwix Travel

Konyaaltı, Antalya'nın bir ilçesidir. Genellikle yaz aylarında ziyaret edilen Konyaaltı, plajlar bölgesi olarak da bilinir. İlçede toplam 10 köy ve 29 mahalle bulunmaktadır. Antalya Havalimanı'ndan Konyaaltı'na gitmek için birçok alternatif var. Konyaaltı'na ulaşım hizmeti veren otobüsler, taksiler, Havaş ve transfer şirketleri kullanılabilir.


Antalya Konyaaltı Havalimanı ne kadar uzaklıktadır?


Antalya Havalimanı Muratpaşa semtinde yer almaktadır. Başka şehirlerden veya ülkelerden gelenlerin en sık sorduğu sorulardan biri de Antalya Havalimanı ile Konyaaltı arasındaki mesafedir. Kural olarak Antalya Havalimanı'na inen kişiler bir an önce Konyaaltı'na ulaşmak isterler. Antalya Havalimanı ile Konyaaltı arası 21 km'dir.


Antalya Konyaaltı


Havalimanı'na Ulaşım Antalya Havalimanı'na gelenlerin Konyaaltı'na ulaşım için birçok alternatifi bulunmaktadır. Bu ulaşım şekillerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Havaş: Antalya havalimanından Konyaaltı'na Havaş ile çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. sadece sahipsin


Taksi: Rahat seyahat etmek isteyenler, Antalya Havalimanı'ndan ortalama 160 TL'ye taksiyle Konyaaltı'na gidebilirler.


Otobüs: Antalya Havalimanı'ndan Konyaaltı'na 600, KL08 veya TK3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz.


Transfer firmaları: Antalya Havalimanı'na indikten sonra size ulaşım için birçok transfer firması teklif edilecektir. Bu firmalardan birini seçerek Konyaaltı'na katılabilirsiniz. Ücretler firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.


Antalya Havalimanı Konyaaltı Taksi ücreti


Antalya Havalimanı'na inen birçok kişi hızlı ve rahat ulaşım için taksiyi tercih ediyor. Taksi yolculukları otobüs ve Havaş'tan daha hızlıdır. Size hiçbir yere gitmeden direkt Konyaaltı'na gitme imkanı veriyor. Antalya Havalimanı'ndan Konyaaltı'na yolculuk 160 TL.


Antalya Konyaaltı Havalimanı'na Otobüs Antalya Havalimanı'nda


Antalya Havalimanı'nda inen kişiler Konyaaltı Havalimanı'na giden otobüsleri tercih edebilirler. Bunun en büyük nedenlerinden biri, otobüslerin şehrin etrafından dolaşarak Konyaaltı'na varmasıdır. Birçok kişi Antalya'nın farklı bölgelerini görme fırsatı bulacaktır. Antalya Havalimanı'ndan Konyaaltı'na 3 otobüs seferi bulunmaktadır. Konyaaltı'na 600, KL08 veya TK3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz.


Antalya Konyaaltı havalimanından transfer


Antalya Havalimanı'na vardıktan sonra transfer hizmetini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Firmamız size ayrıcalıklı bir yol sunmaktadır. Antalya Havalimanı'ndan Konyaaltı'na daha rahat ve özel bir yolculuk için transfer en popüler seçeneklerden biridir.
Tourwix ile transfer, diğer ulaşım modlarına göre daha karmaşık, daha rahat ve özel olarak tasarlanmıştır. Transfer hizmeti veren araç ve şoförler profesyonel hizmet vermektedir. Araç içleri mümkün olduğunca özenle tasarlanmış ve sunulan hizmetler mümkün olduğunca çok seçeneğe sahiptir. Dilerseniz bu araçları önceden rezerve edebilirsiniz.Antalya Konyaaltı Otel

Antalya'nın Konyaaltı semti yaz aylarında gözde ve sık ziyaret edilen bir yerdir. Konyaaltı, konaklamanızı konforlu ve keyifli hale getirmek için geniş bir otel yelpazesine sahiptir. Bu otellerin çoğu konaklamalarına kahvaltı dahildir, bazıları ise ek ücrete tabidir. Bu otellerin çoğu müşterilerden tam puan almaya çalıştı. Konyaaltı'nda keyifli ve konforlu vakit geçirebileceğiniz bazı oteller şunlardır;


 • Sunis Hotel Su

 • Sealife Family Resort Hotel

 • Sealife Lounge Hotel

 • Leaf Port Hotel

 • Porto Bello Hotel Resort & Spa

 • The Corner Park Hotel

 • The Room Hotel & Apartment

 • Lavin Garden Butik Otel

 • Flamingo Residence

 • Onkel Rada Residence

Antalya Konyaaltı Gezilecek Yerler


Antalya Konyaaltı'nın yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turist tarafından sıklıkla ziyaret edildiğinden bahsetmiştik. Konyaaltı'na gideceklerin mutlaka plajlarını ve koylarını ziyaret etmelerini ve tekne turlarına katılmalarını öneririz.


 • Antalya Müzesi

 • Geyikbayırı Mağarası

 • MiniCity

 • Antalya Aquarium

 • Konyaaltı Kent Meydanı

 • Feslikan Yaylası

 • Roma Hamamı

Ayrıca Doyran Göleti çevresindeki alanlarda piknik yapabilir, bisiklet gezilerine çıkabilirsiniz. Sıçan Adası'na gidip tekne turu yapabilirsiniz. Snow World tarafından düzenlenen -5 derecelik bir atmosferde gerçek karın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca birçok parti ve etkinliğe katılarak eğlenebilirsiniz.

190 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 comentario


hans shuller
hans shuller
09 ene 2022

Çok işimize yaradı teşekkürler, Başarılar dileriz , Devamı gelsin.

Me gusta
bottom of page