top of page
  • Yazarın fotoğrafıFelix Steinberg

Demre: Antalya'nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir


demre-antalya-nın-en-çok-ziyaret-edilen-turistik-yerlerinden-biridir
Demre

Myra'nın diğer adı olan Demre, her zaman Likya'nın en önemli şehirlerinden biri olarak anılmıştır. Tarihi bilgilerle bilinen en eski sikkeler MÖ 4. yy'a kadar uzanmaktadır. Bazı kitaplar şehrin en azından MÖ 5. yüzyılda kurulduğuna inanıyor. Roma döneminde, Mira şehri gelişti ve zenginleşti, sivil projeler için cömertçe bağışta bulundu. Ayrıca Mira, Bizans döneminde çok önemli bir dini merkez olarak kabul edilmiştir. O zamanlar piskoposluk merkezi olan Myra, St. Nicholas 4. yüzyılın başında piskopos olarak göreve başladı.

Demre'de Nikolai halk arasında popüler oldu ve dini inançları nedeniyle çok acı çekti. Bu olaylardan sonra Mira bir hac yeri olarak tarihe geçmiştir. Bu nedenle Demre, tüm Hıristiyan dünyasının dikkatini çekti. Tarihi bilerek tatillerde Türkiye'yi ziyaret ediyorlar ve her 6 Aralık'ta Noel Baba etkinlikleri yapmak bir gelenek haline geldi.


Demre'de Aziz Nikolaos kemikleri, kilisenin içinde bulunan büyük bir mermer lahit içindeydi. Ama İtalyanlar onları kaçırıp Bari'ye götürdü. Adı bilinmeyen Rus prensesi 1862 yılında kiliseyi restore ettirmiş. Evet, bildiğimiz gibi, St. Nicholas Rusya'da bir aziz olarak kabul edilir.


Demre gezisi, genellikle Kemer bölgesinde tatil yapan turistlerin tercih ettiği günübirlik tarihi ve dini turlar arasında mesafe açısından ilk sırada yer almaktadır. Rusya'daki gazeteler ve haber siteleri, Demre turunu en çok tavsiye edilen destinasyonlardan biri olarak yazıyor.


Demre gezisine gelince


Demre'ye Nasıl Gidilir? Sorusuna cevap olarak, seyahat genellikle yabancı turistler için basittir. Neden mi? Çünkü hemen hemen her otelin bir tur rehberi vardır. Otel rehberleri bu gezi hakkında makul ölçüde bilgilendirilir ve onlardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca, otel dışında geziler sunan sokak acenteleri bulunmaktadır. Özel ulaşım ile Demre turuna çıkmaya karar verirseniz Tourwix Travel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Demre bir günlük turda özel transfer özelliği

Özel transferler konusuna geçmeden önce bu geziye katılabilmek için ne kadar önemli noktaya dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Kemer bölgesinden Demre'ye ulaşımın kolay olduğu düşünülse de seyahat ederken dolambaçlı yollar sizi bekliyor. Özellikle çocuklu aileler ve tansiyon sorunu olanlar düşünülmelidir. Elbette otel rehberi size bunu söyleyecektir. Şimdi, özel transferler söz konusu olduğunda, bu sorun çok yaygındır. Havalimanı transferinde sadece size ve ailenize ait araçlarla seyahat ediyorsunuz. Kendiniz için özel bir Demre turu Tourwix Travel dan seçtiyseniz, bu hizmeti tüm aileniz ile güzel geçeceğine inanıyoruz.


Umarız Demre turunuzda size bir nebze de olsa yardımcı olabilmişizdir. Bu konudaki görüş, bilgi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz. Demre turunda neler yaşadınız? Demre Özel Tur'da hiç VIP transfer rezervasyonu yaptınız mı? Antalya'dan Demre'ye nasıl gidilir? Alanya'dan Demre'ye gider misiniz? Hepinize harika güneşli bir tatil diliyoruz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page