top of page
  • Yazarın fotoğrafıFelix Steinberg

Dünyanın ilk Etkileşimli Robot Barmeni Cecilla İle Tanışın


Dünyanın ilk Etkileşimli Robot Barmeni Cecilla İle Tanışın
Dünyanın ilk Etkileşimli Robot Barmeni Cecilla İle Tanışın


Cecilia'nın gelişmesi üç yıl aldı ve günlük hayatımızdan bir insan gibi şakalar yapabiliyor. Cecilia 40 dil konuşurken saatte 120 kokteyl hazırlayabilir.


Bugün birçok ülkede restoranlarda robotik barmenler ve sunucular kullanılıyor. Artık bir restoranda otururken siparişinizin bir robot tarafından alınıp teslim edilmesi bize biraz tuhaf gelse de, robotlar çok fazla ilgi görüyor.


Robotlar giderek daha fazla insan haline geliyor ve günlük yaşamlarımıza giderek daha fazla entegre oluyor. Geliştirmesi üç yıl süren Cecilia, hizmet sektöründeki robotlardan biri. Cecilia'yı diğer robotlardan ayıran bir özellik, dünyanın ilk interaktif robot barmeni olmasıdır. Ama hepsi bu değil.


Cecilia bir atari makinesine benziyor ama kesinlikle bir atari makinesinden çok daha fazlasını yapıyor. Cecilia, boş zamanlarında sadece müşterilerine içecek servisi yapmakla kalmayıp, boş zamanlarında bar tezgâhının arkasında gözlüklerini ve bar tezgâhlarını temizlerken onu dijital ekranında görüyoruz.


Cecilia bir atari makinesine benziyor ama kesinlikle bir atari makinesinden çok daha fazlasını yapıyor. Cecilia, onu boş zamanlarında bar tezgâhının arkasında, müşterilerine sadece içecek servisi yapmakla kalmayıp, gözlüklerini ve bar tezgâhlarını temizlerken dijital ekranında görüyoruz.


Cecilia'nın gelişmesi üç yıl sürdü ve şaka yaparken saatte 120 kokteyl hazırlayabildi. Aynı zamanda müşterilere kokteyller konusunda tavsiyelerde bulunur ve restoranların en kalabalık olduğu ve müşterilerin en sevdiği içeceklerin olduğu zamanları analiz eder. 40 dil konuşabildiği ve nakitsiz ödeme kabul ettiği bir sistemle Cecilia'nın iş yöneticisi pozisyonuna yükselmesini bekliyoruz.


Robotlar Turizm Çalışanların Yerin Âlâ Bilir mi?


Tourwix Travel olarak sizler için turizm sektöründe ne zaman insanların yerini robotlar alçak. Turizm sektöründe fazla dal olduğun için Robotlar turizm çalışanların yerin âlâ bilir mi? Peki böyle durum olursa nasıl olur gibi kafamıza da bir sorular yaranıyor. Dünya nereye gidiyor. Dünyanın en sevilen tatil yerlerinden birisi Anyalya'da tur operatörlerin konu ili herhangi bir çalışması var mı?Robotlar Turizm Çalışanların Yerin Âlâ Bilir mi?
Robotlar Turizm Çalışanların Yerin Âlâ Bilir mi?


Turizm sektöründe bazı söylentiler tabii ki vardır. Antalyan'nın önde giden dev turizm şirketleri bir tanesi ''yapay zekâ'' çalışmaları start verilmiştir. Turizm sektörü farklı dalları olduğu için tabii robotlaşma o kadar da kolay olmayacak uzmanlar şöyle söylüyorlar. Robotlar ilgili sorusuna gelince şimdilik Antalya'ya bu döneme kadar dev turizm şirketleri böyle bir haber duyurmadı.


En Uygun Uçak Bileti Nasıl Satın âlâ Bilirim


Sektörde fazlasından çok farklı farklı platformalar üzerinden ve uçak bileti satış Agental'dan satın alınıyor. Tourwix Travel'in sizler için son araştırması sonucu berilli raporlara dayanarak uçak bileti satın almak için, uçak bileti satış yapan Agenda'lara gitmiyor.En Uygun Uçak Bileti Nasıl Satın âlâ Bilirim
En Uygun Uçak Bileti Nasıl Satın âlâ Bilirim


Nedeni şu ki hemen hemen günümüz itibarı ile turizm sektöründe dallardan birisi olacak uçak bileti satan turizm firmaların web sayfası üzerinde bu işlemi tamamlaya bilirler. Tourwix Travel bu konuyla ilgili kendisini geliştirerek kendi web sayfası üzerinden siz değerli müşterilerine uçak bileti satışını start verdi.


Günübirlik Gezileri Antalya'da Nasıl Satın âlâ Bilim


Günübirlik Gezileri Antalya'da Nasıl Satın âlâ Bilim sorusuna, Tourwix Travel olarak size değerli müşterilerine bir gücük araştırama yaptık. Günübirlik turları Antalya olarak Google arama motorunda yazınca sizin karşınıza bir suru firma sıralanacak. Bunların için hangisi daha iyi sorusuna gelince Tourwix Travel bir tur firması olarak bizler bile zorlandık açıkçası.Günübirlik Gezileri Antalya'da Nasıl Satın âlâ Bilim
Günübirlik Gezileri Antalya'da Nasıl Satın âlâ Bilim


Tavsiye olarak biz sonuç olarak Tourwix Travel kendi müşterilerinizi güvenli partnerler üzerinden günübirlik turu gerçek'leştirmeni karar verdi. Bu firmaların bazıların isimlerini tabii biliyorsanız. Antalya'nın önde giden turizm firmalarından biri Venovas Travel ve yanı sıra Odeon Tur, vs firmalar ile çalışmaktayız.


Antalya Havalimanı Vip Transfer Nasıl Sipariş Vere Bilirim


Antalya Havalimanı Vip Transfer servisini, veren firmalar birkaç tanesi hakkında size bilgi vermek istiyoruz. Tourwix olarak sizler için araştırdık, ve sonuç olarak bu kara geldik ki, bu Antalya Havalimanı Vip Transfer hizmetini güvenli ve uzaman firmaya vermeniz daha makul.Antalya Havalimanı Vip Transfer Nasıl Sipariş Vere Bilirim
Antalya Havalimanı Vip Transfer Nasıl Sipariş Vere Bilirim


Açıklama şu şekilde daha anlaşılır, ki Venovas Transfer ve Torwix firmamızın kendi bünyesinde yeni, rahat, konforlu, araçlarımız sizin için hazır şekilde bekliyor. Zaman kayıp etmeden şimdi kolayca bize web sayfamızdan ulaşa bilir aynı zamanda, tatiliniz belli ise o zaman size en uygun aracı seçerek sipariş vere bilirsiniz.


Antalya Uygun Otel Konaklama Nasıl Rezervasyon Yapa Bilim.


İster Alanya, Side, Kemer, Lara, Kundu, Marmamaris, Fethiye, Bodrum otellerin olsun size en uygun konaklama fiyat garantisi veren Tourwix Travel kolaylıkça bize ulaşarak sizlere tatilinizi ayarlaya bilirsiniz.Antalya Uygun Otel Konaklama Nasıl Rezervasyon Yapa Bilim.
Antalya Uygun Otel Konaklama Nasıl Rezervasyon Yapa Bilim.


Tourwix Travel ayrıca farklı ödeme imkânlarına da sunmakta. Antalya Uygun Otel Konaklama Nasıl Rezervasyon Yapa Bilim umarım ki bu yazımızda size bazı soruların cevaplarını bu imkânıkanı saklamış olduk.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page